PŁYTY WARSTWOWE - RODZAJE  PŁYT WARSTWOWYCH :

Budowa
Płyty warstwowe jako modularny element budowlany składają się z okładzin oraz rdzenia konstrukcyjno - izolacyjnego.
Okładziny wykonane są z blach stalowych profilowanych / mogą być również stosowane okładziny z innych metali na przykład z miedzi lub stali nierdzewnej  /, powlekanych powłokami ochronno-dekoracyjnymi.

Rdzeń płyty stanowi odpowiednio przygotowany materiał izolacyjny ze styropianu, wełny mineralnej lub sztywnej pianki poliuretanowej  w wersji PIR lub PUR.

Płyty warstwowe dzielą się na płyty ścienne i dachowe oraz elewacyjne / z jedną okładziną /
 

Wymiary
Ze względu na sposób produkcji : płyty są wyłącznie produkowane na zamówienie oparte na projekcie obudowy,  stałym elementem wymiaru jest grubość i szerokość płyty. Długość jest realizowana na zamówienie zgodnie z przygotowanym projektem.

Ze względu na rodzaj rdzenia oraz zastosowanie, stosowana grubość płyt wynosi od ok. 50 mm do  300 mm  Szerokość jest modularna i wynosi 1-1,2 m.

Długość zależy od warunków technicznych transportu i montażu i wynosi do ok. 15 mb.
 

Charakterystyka

Charakterystyka płyt podawana w katalogach technicznych obejmuje takie cechy jak :

Rodzaj rdzenia, grubość i masę płyty, szerokość modularną, dostępna długość, rodzaj powłoki organicznej lub metalicznej, kolorystykę, profilowanie okładzin
 

Łączenie  płyt

Połączenie płyt ściennych i dachowych stanowi odpowiednio ukształtowany i wyprofilowany zamek, który pozwala w sposób łatwy łączyć płyty, zapewniając połączeniu szczelność.


2011 © PŁYTY WARSTWOWE

Projekt i wykonanie: 2011 © NWPA & AMIR